Příměstské tábory s Tymiškou 2021

OdMgr. Veronika Tymichová

Příměstské tábory s Tymiškou 2021

Vážení rodiče,

nabízíme Vám možnost přihlásit se na Příměstské tábory s Tymiškou pro děti od 4 do 7 let ve dvou termínech:

16. – 20. 8. 2021

23. – 27. 8. 2021

Každý termín se vždy uskuteční obě tématiky, tedy od 16.-20.8.2021 bude probíhat Všeználek I. a Kuchaříček I. a týden následující od 23.-27.8.2021 Všeználek II. a Kuchaříček II., náplň týdne je totiž vždy pro I. a II. podobně obsáhlá, a tak dáváme rodičům možnost děti přihlásit na obě tématiky v libovolném pořadí.

Příměstské tábory jsou alternativou za srpnovou docházku přednostně pro děti z heterogenních tříd MŠ Tymiška, neboť tyto třídy jsou v průběhu táborů uzavřené a funguje pouze třída pro nejmenší, ovšem je možné se přihlásit, i když k nám Vaše děti nechodí.

Kuchaříček I. a II. je zaměřen na získání kuchařské gramotnosti, aby i přes malý věk dětí, děti dokázaly rozpoznat základní rozdělení potravin, jaké náčiní je třeba u stolování, jídla ve světě, zásady, které dodržujeme v kuchyni při přípravě pokrmů a v neposlední řadě, co vše v kuchyni můžeme nalézt a jak se tyto věci používají. Díky financím z Evropské unie se nám povedlo vše teoretické dětem převést do praxe, a tak máme spousta pomůcek, se kterými v průběhu táborů pracujeme. Dále nás každý den čeká příprava pokrmu, kde se začíná od úplně jednoduché tvorby až po kotlíkový guláš v prvním a bramborovou polévku ve druhém turnusu.

Všeználek I. a II. je o propojení a vnímání skrz živly, které nás obklopují a o úžasech přírody, které máme denně okolo nás a možná je ani tolik v uspěchané době nevnímáme. Tedy se zabýváme vodou, větrem, ohněm a Zemí. Tábor je propojený se spoustou pomůcek, pokusů, povídání a vnímání přírody, neboť MŠ sousedí s lesem a téměř celá doba pobytu dětí na táboře probíhá venku. Vrcholem tématického celku je stopovaná, kterou dětem nachystáme po okolí Josefova Dolu.

V částce je zahrnut pitný režim, strava (svačina/oběd/svačina) v průběhu příměstských táborů a také páteční výlet.

Částka činí 1000,- / turnus.

Formuláře k vyplnění

V případě potřeby se na cokoliv zeptat, tel: 732279840, závazné přihlášky prosím na: veronika.tymichov@seznam.cz.

Už se moc těšíme 🙂

 

 

O autorovi

Mgr. Veronika Tymichová administrator

zástupkyně ředitelky, Soukromá mateřská škola TYMIŠKA, o.p.s.